Spring Bunny TT 13/04/14

All race reports and results featuring Ythan Members

Spring Bunny TT 13/04/14

Postby Andy D » Thu Apr 17, 2014 1:43 pm

Results courtesy of Boab Gibson via Braveheart Fund Forums:

Rider--------------------------Club------ Time--------O/all
Simon van Bellen ------Aberdeen Whs--00:55:55--1st 1
Bob Brown -------Sandy Wallace Cycles--00:57:21 2nd = 2=
David Anderson --Granite City---------- 00:57:21 2nd= 2=
Steve Nutley ---Sandy Wallace Cycles--- 00:57:48 2nd Vet Std 4
Veli-Matti Raikkonen --Granite City --- 00:58:14 5=
Keith Robertson --------Granite City ----00:58:14 3rd Vet Std 5=

Ali Watt -----------------Granite City ----00:59:35 7
Greg Quinn --------------Deeside Th ---- 00:59:42 8
Tom Broadbent ----------Deeside Th ----01:00:07 9
James Tree -------------Dooleys.com ---01:00:22 1st H/cap 10
Kev Lackie --------------Moray -----------01:00:32 11
Keith Nettleton ----------Deeside Th ----01:00:43 12
Bill Bavidge --------------Ythan CC -------01:01:37 2nd H/cap 13
Tony French -------------Ythan CC -------01:01:50 14
John Blunsdon -----------Deeside Th ----01:02:54 15
Andy Duncan -------------Ythan CC ------01:03:23 16
Malcom Young -----------Deeside Th------ 01:03:24 17
Jean-B Pose -------------Deeside Th ----01:03:30 18
James Whyman -------Aberdeen Whs ---01:03:31 3rd H/cap 19
Mike Giles ---------------Ythan CC -------01:03:58 20

Ian A Grant --------------Deeside Th -----01:04:05 21
Derek Stewart -----------Deeside Th -----01:04:08 1st Vet Std 22
Rod Cowe ---------------Aberdeen Whs --01:05:05 23
Mark Heady --------------Deeside Th ----01:05:16 24
Chris Kelly ----------------Deeside Th ----01:05:20 25
Russ Brinklow ------------Deeside Th ----01:05:40 26
Forbes Duguid -----------Deeside Th ----01:05:47 27
Craig Ward ---------------Ythan CC ------01:05:50 1st Jr 28
Bob McGraw -------------Deeside Th -----01:05:55 29
Hamish Cooper ----------Ythan CC -------01:06:36 2nd Jr 30

Simon Stromberg ------Deeside Th ---------01:06:46 31
Steve Walton -----------Deeside Th --------01:07:33 32
Ross Hayworth --------Aberdeen Whs ------01:07:38 33
Wm Souter -----------------------------------01:07:49 34
John Cummings -------Deeside Th ---------01:07:51 35
Nick Thom --------------Insch CC -----------01:08:05 36
Wm Stephenson ------Deeside Th ----------01:08:23 37
Ian Sinclair ------------Deeside Th ----------01:08:27 38
Debbie Barnett -----Aberdeen Whs ---------01:09:00 1st Lady 39
Carol Middleton -------Ythan CC ------------01:10:34 2nd Lady 40

Steve Shand ---------Deeside Th ------------01:10:42 41
Stewart Mitchell -----Deeside Th -----------01:11:01 42
Kara Griffith -------- Deeside Th -----------01:11:50 43
Joe Fee ---------------Deeside Th -----------01:13:04 44
Jill Prabucki ---------Deeside Th ------------01:13:06 Incl +30sec 45
Rodolphe Veyer -----Unattached ------------01:16:07 46
Aude Chaiban -------Deeside Th ------------01:24:06 Lanterne Rouge 47

Jordan Stronach Ythan CC DNF off course
User avatar
Andy D
Maillot Jaune
 
Posts: 990
Joined: Sat Jan 09, 2010 5:46 pm

Return to The Blue Final

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron
Webmaster

 

 

 

 

Website design and hosting by QD Design