British Junior RR Series Round 1

All race reports and results featuring Ythan Members

British Junior RR Series Round 1

Postby malcolm » Mon Mar 24, 2014 7:32 pm

Good effort by Jordan who managed to get round another long road race against the best juniors in the UK. Results from www.VeloUK.net

1 James Shaw HARIBO Beacon Cycling Team 1stJun
2 Joe Evans HARIBO Beacon Cycling Team 1stJun
3 Levi Moody HARIBO Beacon Cycling Team 1stJun
4 Karl Baillie Pedal Pushers 2ndJun
5 Louis Modell Catford CC Equipe/Banks 2ndJun
6 Thomas Baylis HARIBO Beacon Cycling Team 1stJun
7 Tom England Priavte Member 2ndJun
8 Joe Holt County Cycles Racing Team 2ndJun
9 Hamish Carrick Speg – Project 51 2ndJun
10 Dan Gardner Speg – Project 51 1stJun
11 Tristan Robbins BH-Solidor-Wamyouth 1stJun
12 Gwyn Lovibond Teamwallis CHH Racing Team 2ndJun
13 Lewis Stevens Strada-Sport 2ndJun
14 Luke Morgan CC Luton 2ndJun
15 Ben Williams NFTO Race Club 3rdJun
16 Sean McGovern Teamwallis CHH Racing Team 2ndJun
17 Jez McCann Catford CC Equipe/Banks 2ndJun
18 Tom Marshall Leisure Lakes Bikes.com 3rdJun
19 Fabian Brennan Velocity WD-40 2ndJun
20 Ralf Hodgson Marton Race Team 2ndJun
21 Struan McInnes RST Racing Team 2ndJun
22 Sean Noon Team ASL360/The Health Boutique 2ndJun
23 Leon Gledhill Teamwallis CHH Racing Team 2ndJun
24 Joey Walker RST Racing Team 2ndJun
25 Leon Mazzone Team Isle of Man / 3LC.tv / Eurocars.im 2ndJun
26 Duncan Heywood One and All Cycling 2ndJun
27 Scott Auld PH-MAS Cycling 2ndJun
28 Max Stedman Pedal Heaven Colbornes RT 2ndJun
29 Alexander Braybrooke Velocity WD-40 3rdJun
30 Preslav Dimitrov MJS Racing 2ndJun
31 Max Spedding PH-MAS Cycling 3rdJun
32 Stuart Balfour Spokes Racing Team 2ndJun
33 William Perrett Heanor Clarion CC 3rdJun
34 Oliver Cliff VC Londres 3rdJun
35 Sean Henderson North Devon Wheelers – South Fork 2ndJun
36 Joseph Wiltshire Cwmcarn Paragon Cycle Club 2ndJun
37 Callum McBrearty Nottingham Clarion CC 3rdJun
38 Elliott Reynolds Clay Cross Road Team 2ndJun
39 James Risk Weaver Valley CC 3rdJun
40 Jack Escritt Velocity WD-40 2ndJun
41 Oliver Payton PH-MAS Cycling 2ndJun
42 Aaron Handley Bike Box Alan/Whiston Velo 2ndJun
43 Oliver Moors Speg – Project 51 2ndJun
44 Joseph Sutton PMR@Toachim House 3rdJun
45 Stephen Williams NFTO Race Club 2ndJun
46 Harry Craig PH-MAS Cycling 2ndJun
47 Oscar Williamson Marsh Tracks Race Team 3rdJun
48 Cameron Woolsey Cycle Club Ashwell (CCA) 2ndJun
49 George Evans Mid Shropshire Whls 3rdJun
50 Jack Rebours Jersey Cycling Association 4thJun
51 George Jary VC Londres 3rdJun
52 Alexandre Touche Cwmcarn Paragon Cycle Club 4thJun
53 Jimmy Kershaw Mid Shropshire Whls 3rdJun
54 Lewis Grieve Spokes Racing Team 2ndJun
55 Theo Doncaster Cycle Club Ashwell (CCA) 2ndJun
56 Jordan Stronach East Scotland 3rdJun 57 Nicholas Jones County Cycles Racing Team 3rdJun
58 Jack Kennett Prestige Velo Club 3rdJun
59 Hisham Al-Ramah VC Londres 3rdJun
60 Thomas Morgan Bristol Cycling Deevlopment Squad 4thJun
malcolm
Maillot Jaune
 
Posts: 719
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:57 pm

Return to The Blue Final

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron
Webmaster

 

 

 

 

Website design and hosting by QD Design