Page 1 of 1

Ythan CC Evening Road Race Results

PostPosted: Fri May 29, 2015 6:15 pm
by Chris C
Big thanks to all who made this a success.

1 9 Geoff Comley Elgin CC 2nd
2 39 Neil Scott Dundee Thistle RC 2nd
3 24 Zak Loney LFH 2nd
4 21 Danny Hedley Moray Firth RT 3rd
5 29 Fraser Martin Spokes Racing Team 1st
6 28 Grant Martin Spokes Racing Team 2nd
7 23 Neil Kemp Glasgow Nightingale CC 4th
8 35 David Reed Granite City RT 2nd
9 50 Chris Williamson Deeside Thistle CC 2nd
10 18 Michael Fletcher Aberdeen Wheelers CC 3rd
11 34 Veli-Matti Raikkonen Granite City RT 2nd
12 26 Tim Mackley Deeside Thistle CC 2nd
13 22 Jonathan Hunter Aberdeen Wheelers CC 2nd
14 46 Alister Watt Granite City RT 2nd
15 14 Sean Delaney Deeside Thistle CC 2nd
16 47 Alick Watt Deeside Thistle CC 4th
17 59 Cristian Tudorache Bulvelo 3rd
18 44 David Stewart Deeside Thistle CC 3rd
19 57 Rob Cowie Aberdeen Wheelers CC 3rd
20 58 Svetozar Hristov Bulvelo 4th
21 30 Craig McCulloch Deeside Thistle CC 3rd
22 42 Alan Smith Ythan CC 4th
23 45 Jordan Stronach Spokes Racing Team 3rd
24 13 Russell Craig Ythan CC 3rd
25 3 William Bavidge Ythan CC 4th
26 38 Dan Saunders Deeside Thistle CC 4th
27 33 Greg Quinn Deeside Thistle CC 4th
28 17 Julie Erskine IKON 1st
29 49 Kelvin White Deeside Thistle CC 3rd
30 4 Austen Bodie Aberdeen Wheelers CC 4th
31 43 Michael Spalding Granite City RT 3rd
32 7 Robert Brown Aberdeen Wheelers CC 4th
33 25 Bob Lyons Deeside Thistle CC 4th
34 20 Anthony French Deeside Thistle CC 4th
35 32 Ross McMurtrie Deeside Thistle CC 4th
36 52 Malcolm Young Deeside Thistle CC 4th
37 37 Keith Robertson Granite City RT 3rd
38 15 Andy Duncan Ythan CC 3rd
39 16 Brian Duncan Velocity 44 3rd
40 55 Martin Lonie Rigmar 1st
41 60 Stanimir Bolyarov Bulvelo 3rd
42 8 Mathew Cockerell Aberdeen Wheelers CC 4th
43 27 Chris Main Ythan CC
44 11 Rod Cowe Aberdeen Wheelers CC 4th
45 56 Kevin Adam Deeside Thistle CC 4th
46 36 Jack Richards Deeside Thistle CC 2nd
DNF 2 Roman Bardzik Bulvelo 3rd
DNF 5 Paul Bowman Gamma Racing 4th
DNF 6 Robbie Brown Ythan CC 4th
DNF 10 Hamish Cooper Ythan CC 4th
DNF 40 Andrew Scouller Ythan CC 4th
DNF 48 Jayson Weale Aberdeen Wheelers CC 3rd
DNF 53 Lee Smith Aberdeen Wheelers CC 3rd
DNF 54 Sandy Wilson Deeside Thistle CC 4th
DNS 1 David Anderson Granite City RT 1st
DNS 12 Ronald Coyne Pedal Power RT 4th
DNS 19 Chloe Fraser Rytger 2nd
DNS 31 Thomas McLeman Ythan CC 4th
DNS 41 Gregory Seymour Synergy Cycles 4th
DNS 51 Angus Wilson Dundee Thistle RC 4th